Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 15 komentarzy

OBURZENI będą brać udział w wyborach do PE

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Stowarzyszenie OBURZENI będzie startować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

 

Nowe na polskiej scenie politycznej ugrupowanie – stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI chce wziąć udział w majowych wyborach do Parlamentu Europejskiego mimo swego wyraźnie negatywnego stosunku do Unii Europejskiej.

Stowarzyszenie OBURZENI powstało w grudniu ub. roku. Jego trzon stanowią uczestnicy słynnego, marcowego spotkania w Stoczni Gdańskiej, w którym wzięło wówczas udział kilkuset przedstawicieli różnych organizacji z całej Polski, które chcą radykalnie zmienić obecny system polityczno-prawny, zainstalowany w naszym kraju w wyniku obrad przy „Okrągłym stole” ( a właściwie w Magdalence).

patrz np.:  marekciesielczyk.neon24.pl/post/103440,oburzeni-chca-zdemontowac-polski-system-polityczny

OBURZENI uważają, iż Polska nie jest obecnie ani państwem demokratycznym, ani sprawiedliwym, ani naprawdę wolnorynkowym. Chcą przede wszystkim zmienić obecną, „najgłupszą na świecie” ordynację wyborczą na większościową (z jednomandatowymi okręgami wyborczymi), z fikcyjnej instytucji referendum zrobić prawdziwe, wiążące referendum oraz wprowadzić takie zmiany w polskim systemie prawnym, by z obecnego wymiaru niesprawiedliwości uczynić faktyczny wymiar sprawiedliwości.

Zdaniem OBURZONYCH Polsce nie opłaca się w tej chwili być członkiem Unii Europejskiej – albo zostaną zmienione zasady członkostwa, albo musimy przygotować się do wiążącego referendum w sprawie wystąpienia z UE. W oświadczeniu OBURZONYCH w sprawie udziału w wyborach do Parlamentu Europejskiego czytamy:

„Stowarzyszenie obywatelskie OBURZENI - mimo swego racjonalnego, uzasadnionego danymi statystycznymi, logiką i - przede wszystkim - interesem narodowym naszej Ojczyzny unio- (a nie euro-) sceptycyzmu - weźmie udział w wyborach do Parlamentu Europejskiego, by doprowadzić do przywrócenia pierwotnego charakteru związku państw europejskich jako opartego wyłącznie na wolnym przepływie ludzi, towarów, kapitału i usług, a nie jak obecnie - na zniewalającej biurokracji  i ograniczaniu suwerenności narodowej. 

Parlament Europejski nie może pełnić roli niekontrolowanego społecznie, wyjątkowo hojnego dla kilkuset jego członków pracodawcy, zapewniającego im nie tylko wynagrodzenia 20 razy wyższe od naszej średniej krajowej, ale także dożywotnie astronomiczne emerytury.

By dowieść, iż nasi kandydaci do Parlamentu Europejskiego nie traktują udziału w wyborach jako drogi do eurokoryta (jak dotychczas zazwyczaj bywało), każdy z nich złoży wobec wyborców polskich przyrzeczenie publiczne (w myśl art. 919-921 Kc), zobowiązujące go do spełnienia wszystkich, precyzyjnie określonych obietnic przedwyborczych (w tym także do przekazania połowy wynagrodzenia na cele charytatywne) i którego niedotrzymanie grozić będzie poważnymi konsekwencjami natury finansowej.

Apelujemy do wszystkich, którym bliskie jest nasze zasadnicze dążenie do obalenia niedemokratycznego, niesprawiedliwego i nieracjonalnego systemu panującego obecnie w Polsce i w Unii Europejskiej, do zgłaszania uczciwych, inteligentnych i odważnych kandydatów do europarlamentu, a także do zgłaszania się osób, które  zechcą nam pomóc w zbieraniu podpisów koniecznych do zarejestrowania list wyborczych i będą chciały pracować w komisjach wyborczych z ramienia naszego komitetu wyborczego. Więcej informacji na temat OBURZONYCH na stronie:www.oburzeni.org.pl  „ .

Wśród już zaprezentowanych kandydatów OBURZONYCH do Parlamentu Europejskiego jest np. w okręgu nr 10 – województwa małopolskie i świętokrzyskie -  Józefa Panek (na zdjęciu) – dr hab. medycyny, profesor chirurgii Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

KOMENTARZE

 • "Odzyskać Polskę i Polaków"
  Trzeba szukać różnych dróg i możliwości dla przeprowadzenia koniecznych zmian w Polsce. Jakkolwiek interes jakim jest uczestnictwo Polski w UE jest wątpliwy (należałoby przeprowadzić rachunek zysków i strat), pojawienie się nowego ugrupowania wyborach do PE jest jak najbardziej potrzebne. Byłoby to również sprawdzenie się w prawdziwych wyborach o odzyskanie tożsamości Polski i Polaków (wybory do samorządów oraz parlamentarnych). Andrzej Dziąba.
 • -------------- jeżeli na już !! nie pojawi się nic nowego !!
  --wybory wygra Palikot !! i PIS -- oj !! będzie się działo -a Polskę SZAG do KOŃCA TRAFI !!
 • Ciesielczyk
  Parlmentarzyści w PE są od pobierania z polskiej kasy czyli naszej, bardzo wysokiego wynagrodzenia oraz ich całe grono leni tzw. asystenci i asystentki. PE to fikcja, oni nie rządzą, rzadzą komisarze jak w bolszewickiej Rosji. W UE panuje ,,fasadowa demokracja", tam wszelkiej maści zboczeniec jest ważniejszy od dziecka, od normalnego człowieka. Pchanie się tam to nic innego jak SKOK na kasę. Karierowiczostwo, pasożytnictwo i szkodzenie Niepodległości Polski, a więc pudrowanie zdrady.
  Parlamentarzysci euro - pejscy to darmozjady, lenie i szkodnicy Narodowych Państw, szkodnicy suwerenności narodowej, prawdziwej niepodległości.
  Ten wasz Ruch jest niczym innym tylko wystawionym ruchem przez ,,ludzi z cienia" do pacyfikowania Polaków podobnie jak Kaczyński, Palikot, Tuski, Millery, Pawlaki i inne pasożyty agenci obcych wywiadów.
  Wyłazi szydło z worka z was, wy nic nowego nie przedstwiacie, Wy, chcecie utrwalać złodziejsko - pasożytniczy tryb życia dworu komuno - liberalnego i nic więcej.
 • @Wrzodak Z. 14:42:06
  "Pchanie się tam to nic innego jak SKOK na kasę." - i taki jest ich cel.
 • @Analityk 14:14:48
  Myślałem, że nikt nie podniesie tematu, że tu trzeba rozliczenia protokołem zdawczo/odbiorczym.
  Jak można obejmować stanowiska In blanco, bez rozliczania? Magazyn może być pusty:)
 • @Wrzodak Z. 14:42:06
  Szanowny Panie Zygmuncie,

  Ma Pan rację i nie ma Pan racji.

  Zgadzam się, w UE Niemiec panuje "fasadowa demokracja" a PE to fikcja, ale...

  PE podejmuje (przynajmniej teoretycznie) większość decyzji UE Niemiec i większość inicjatyw ustawodawczych różnych krajów UE (w tym Polski) musi być tam zatwierdzana - dlatego nasza obecność będzie korzystna.

  PE stwarza możliwości zaistnienia na forum międzynarodowym i przedstawienia w sposób głośny, jasny i klarowny Polskiej Racji Stanu.
  To może być początek wyjścia Polski z UE.
  Potrzeba nam tam właśnie w środku "własnego konia trojańskiego".

  Dlatego rozważając wszystkie za i przeciw - wydaje mi się, że obecność dobrych prawdziwych Polaków w PE - UE może być przydatna.

  Warto się nad tym wszystkim dobrze zastanowić. Polityka to sztuka robienia interesów - dla dobra kraju który się reprezentuje.

  Nieobecni NIGDY nie mają racji.
 • @goodness 17:53:00
  Trzeba to było zrobić na przełomie 1989/90 roku. Teraz dojście do prawdy jest trudne.
 • @Ryszard Opara 20:52:15
  Panie Ryszardzie Opara,przygladam się pana działaniom od momentu kiedy to po raz pierwszy zagościłem w siedzibie NE na Nowym Świecie.Poznał mnie z panem pan generał Tadeusz Wilecki,który podziekował mi za to że po wyburzeniu wieżowców Word Trade Center w NY ,kiedy polski konsulat w radio zaapelował że 80 studentów z Polski nie ma się gdzie podziać,zadzwoniłem do radia i odebrałem dwóch studentów z Warszawy.Jednym z nich byl syn pana generała Tomasz .Zapytałem pana za jaka ordynacją opowiada się NE a pan odpowiedzial pytaniem a jakiej pan by chciał.Pan jest wykrztałcony,jest pan człowiekiem swiatowym a ja zwykłym hydraulikiem po technikum na Rzymowskiego ale ja panie Opara cenię sobie bardziej zasady niż pieniądze dlatego trzymam się od pana od tamtego czasu z dala.W USA zrozumiałem że jak żyd chce sprzedać zawszoną kapotę to na pytanie klienta ile to kosztuje odpowiada pytaniem a ile pan szanowny da?Żyd liczy na to że kupiec to głupiec i da dolara więcej niz ta kapota jest warta.Panie Ryszardzie Opara jak się chce przewodzić Narodowi tak jak pan to trzeba być wobec tego Narodu uczciwym. Pana odpowiedź i pużniejsze zachowania polegające na wymyślaniu Narodowi polskiemu że nie można z nim nic zrobic nie pokazują pana klasy.Wręcz przeciwnie,odpycha pan tych ,którzy chcieli by w panu znależć wodza.To pana sprawa co pan dalej zrobi.Może pan nawet moją odpowiedż wykasowac ale to niczego nie zmieni.Pan dobrze wie o czym ja piszę Jest nieuczciwością namawianie innych na głosowanie na siebie bez dania glosującym gwarancji na kontrolę swoich wybrańców .Polacy od 89 roku wierzą na słowo i liczą na to że tym razem zagłosowali na prawdziwych Polaków jak to pan nazywa.To dlaczego ci prawdziwi Polacy w sejmie uchwalają ustawy godzące w interesy państwa i obywatela? Jaka daje pan gwarancję jak pan się zachowa kiedy zostanie posłem?Pan dobrze wie że art 104 Konstytucji gwarantuje posłom bezkarnośc nawet jak naruszą żywotny interes obywatela.To po co pan namawia na wybory do europarlamentu? Bo pan sam startuje? Naprawdę pan wierzy że ci co teraz startują to sa prawdziwi Polacy.Ci Oburzeni,Wkurwieni i RN?Gwarantuje pan za nich swoja glową.Tak nie można w nieskończonośc oszukiwac ludzi.Wyborcu zasługują na coś więcej niz tylko na czcze obiecanki bez pokrycia.A może pan zagwarantuje swoim majatkiem?Można zawrzeć umowe cywilno prawną jak proponuje twórca Oburzonych dr Marek Ciesielczyk.Tylko że ja jestem uczniem Marka Ciesielczyka i obaj wiemy że taką umową cywilno prawną na dzisiejszą chwilę to można sobie dupę podetrzeć.Jak poseł zaglosuje inaczej niz Ciesielczyk tego by oczekiwał to ma zapłacic np 100000.Ustawę 10 lat temu można było kupić za 3 000000$.Rachunek jest prosty,poseł który zdradzi ugrupowanie i zagłosuje inaczej zapłaci 100000 ale dostanie 300000 od tych którzy wzięli 3000000$ i jak odda Ciesielczykowi te 100000 wpisane w umowę cywilno prawną to w kieszeni pozostanie mu jeszcze 200000.Ale poseł może pokazać Ciesielczykowi gest Kozakiewicza albo srodkowy palec( do wyboru) i będzie od tej chwili posłem niezależnym do kupienia za 300000.Co panowie namawiajacy na wybory na ten argument?Rozmawiałem dzisiaj z panem Marianem Kowalskim z RN na ten temat i on mnie zapewniał że jak zostanie europosłem to połowę swojego wynagrodzenia odda na działalnośc RN Kiedy zapytałem jakie daje na to gwarancje to odpowiedział że daje swoje słowo.To nie oto chodzi że ja nie wierzę panu Marianowi Kowalskiemu,to chodzi o coś więcej Dlaczego wy wszyscy razem nie upomnicie się o gwarancje dla waszych potencjalnych wyborców? Od 25 lat wyborcy dostają jako gwarancje słowo kandydata na radnego,posła ,senatora, kandydata do europarlamentu i co ?Jaki mamy efekt tego słowa ?Sejm wprowadza ustawę o użyciu obcych sił porządkowych na terytorium Polski .Przegłosowali to posłowie którzy podczas kampani w 2011 roku dawali swoim wyborcom słowo że będą reprezentować interes wyborców w sejmie.Czy ta ustawa naprawdę jest w interesie wyborców?Panowie a nie uczciwiej było by zbojkotować ten system z Magdalenki i doprowadzić do zmiany Konstytucji a przez to i ordynacji wyborczej oraz zmiany ustawy o referendum?Jak uważacie ?Panie Opara pan napisał to co ja słyszę od ponad 20 lat że nieobecni nie maja racji A ja pana poproszę o dowody na to że to twierdzenie jest prawdziwe.Na dzień dzisiejszy obecnych maja w dupie ci którzy poprzez zapisy w konstytucji zapewnili sobie dostęp do koryta do końca swiata i jeden dzien dłużej jak mawia złoty melon.A nie pomyślał pan że jak by tych nieobecnych zabrakło przy urnach wyborczych nie 50% uprawnionych do głosowania ale np 75% ,to jak pan myśli mieli by rację czy nie?Zrozumiała to już dawno bo w2011 roku wielka patriotka śp.pani Anna Walentynowicz piszac apel o bojkot wyborów.Jest teraz dobry czas,nastroje w Polsce są przedrewolucyjne.Bojkot wyborów może nas uchronić od prowokacji i rozlewu krwi Trzeba się dobrze zastanowić co zrobić.Wolał bym jak by ci co namawiaja na wybory powiedzieli wprost swoim wyborcom Posłuchajcie nie mamy kasy żeby się zorganizowac przeciwko temu systemowi dlatego startujemy w wyborach aby tą kasę zdobyć.Takie postawienie sprawy było by uczciwe.Pozdrawiam Stefan Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA NY www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Ps zapraszam do dyskusji.
 • @amadeusz2006 23:17:42
  Panie Dembowski,

  Dyskusja z Panem nie ma sensu. Pan i tak wszystko wie najlepiej, zna wszystkie problemy i odpowiedzi na te problemy.
  Prócz tego nie czyta Pan komentarzy - przynajmniej moich.
  Dlaczego Pan nie wejdzie do polityki.

  Napisałem kilka dni temu, w odpowiedzi na Pana insynuację, albo na Pana pytanie - że nie zależy mi na ordynacji wyborczej.
  Pan musiał mnie pomylić z kim innym. Owszem poznał nas Gen Wilecki, ale...Pan mnie nigdy nie zapytał o opinię na temat ordynacji wyborczej.
  Podobno na Pana pytanie odpowiedziałem - taką jaką Pan chce!!!
  Nic takiego się nie zdarzyło.

  Odnośnie ordynacji wyborczej i systemu sprawowania władzy mam od dawna te same poglądy.
  Polska nie nadaje się do demokracji parlamentarno-gabinetowej.
  Jedynym moim zdaniem rozwiązaniem dla naszego kraju jest silny urząd Prezydenta, który sprawuje władzę wykonawczą, mianuje rząd etc.
  Prezydent wybierany w wyborach powszechnych bezpośrednich.
  Władza ustawodawcza w rękach parlamentu + JOW.

  Zawsze takie miałem poglądy, o tym pisałem nigdy nie zmieniłem zdania.
  Bojkot wyborów jest dla mnie bezproduktywny.

  Jak Pan wie - nieobecni nigdy nie mają racji. Prawda stara jak świat.

  Odnośnie moich planów - nie podjąłem jeszcze decyzji, ale wszystko co robię jest wyłącznie z myślą o przyszłości i dobrobycie Naszego Kraju.
  Naszej Ojczyzny. Tak nam dopomóż Bóg.
 • @Ryszard Opara 23:53:33
  Panie Dembowski,

  Dyskusja z Panem nie ma sensu. Pan i tak wszystko wie najlepiej, zna wszystkie problemy i odpowiedzi na te problemy.
  Prócz tego nie czyta Pan komentarzy - przynajmniej moich.
  Dlaczego Pan nie wejdzie do polityki.

  Panie Ryszardzie Opara to nie prawda że ja wiem wszystko najlepiej,to nie prawda że znam wszystkie problemy i odpowiedzi na te problemy a pana komentarze czytam.Do polityki nie wejdę dopóki nie znajdziemy systemu kontroli władzy takiego jakiego nie ma jeszcze na świecie.Uważam że nieuczciwością jest namawiać w wyborach na głosowanie na siebie nie dając żadnej gwarancji wyborcy .Zapewne pan wie że brałem udział w wyborach w Tarnowie ,zaproszony przez Marka Ciesielczyka do wsparcia jego komitetu wyborczego Kocham Tarnów.W wyborach tych przekonywałem mieszkańców Tarnowa aby nie głosowali na obecne w sejmie partie mafie.Nawet na tą okolicznośc nagraliśmy film pt Partie to mafie i w ilości 5000 rozdałem osobiście podczas kampani mieszkańcom Tarnowa.Miałem też okazję wręczenia płyty DVD z filmem miejscowemu mafiozie panu ministrowi Gradowi i europosłowi Jackowi Kurskiemu. Już wtedy wiedziałem że mój głowny kontrkandydat Ryszard Ścigała bierze w łapę .To się wydało i spędził w areszcie trzy miesiące ale nie śledzę jego dalszych losów.Piszę to jedynie po to że spotkałem się z taką reakcją na moją osobę że jeden z mieszkańców powiedział wprost ja zagłosuję na starego złodzieja bo on się już nakradł a nowy będzie kradł więcej .Panie Ryszardzie mam inne zadanie niż pan,mnie nie interesuje udział we władzy bo to może zrobić każdy cwaniak i oszust.Mnie interesuje kontrola społeczna władzy ale nie tylko mnie ponieważ frekwencja w 2011 roku w wyborach do sejmu wyniosła 35.65 % a nie jak podaje PKW 48,89%.Panie Opara nie posądzam pana o kłamstwo ale ma pan słabą pamięć Pan na moje pytanie o ordynację odpowiedział pytaniem a jakiej pan chce?Myślę że wczesniej czy póżniej nasze drogi się skrzyżuja Kwestia tylko czy bedziemy stali po tej samej stronie barykady.Nie namawiam pana na coś czego nie jest pan w stanie zrozumieć ale dodam tylko że w II Polskim Sunodzie Plenarnym (1991-1999) KK przedstawia swoje stanowisko w sprawie odmówienia władzy posłuszeństwa.Można to sprawdzić że KK nie tylko stoi na stanowisku że w sytuacjach kiedy władza nadużywa swoich uprawnień, obywatele mają prawo wypowiedzieć władzy posłuszeństwo ale nawet stawic opór zbrojny przeciwko jej uciskowi.Mam tego świadomość że nie posiadamy tyle broni co posiadają obywatele USA gdzie mieszkam i tylko dlatego namawiam do bojkotu wyborów aby nie doszło do rozlewu bratniej krwi. Pan wie lepiej ode mnie kto i dlaczegodąży w Polsce do konfrontacjii i spacyfikowania Narodu Nie będę już pana nigdy więcej niepokoił moimi komentarzami do pana wpisów.Będę się bacznie przyglądał pana poczynaniom a tylko czas pokarze kto z nas wybrał właściwą drogę do wolnej Polski.Pozdrawiam Pana Stefan Michał Dembowski
 • @Analityk 22:44:08 prawda jest tylko jedna 2 +2=4
  Na przełomie 89/90 roku to było nie możliwe.Teraz wiemy kto jest kto w Polsce a władza nie ma szans na wyciągnięcie królika z rękawa.Z narodem jeszcze żadna władza nie wygrała ,to tylko kwestia czasu,okoliczności i poziomu zupy w misce.Od katastrofy pod Smoleńskiem można zaobserwować budzenie się Polaków.Na razie Polacy są mocno podzieleni przez wrogie nam partie mafie na zwolenników PO i Pisu.Na przeciwników i obrońców krzyża i wartości chrześcijańskich.To jeszcze jakiś czas potrwa ale wprowadzenie ustawy o użyciu obcych sił porządkowych na terytorium Polski jest dowodem na to że władza i ten cały układ z Magdalenki nie może już liczyć na polskie służby mundurowe.To dobry znak dla narodu.Dlatego trzeba być bardzo rozważnym i nie dać się sprowokować nieznanym w Polsce ludziom namawiającym do wyjścia na ulice.Warto zapoznać się z wywiadem w gazecie gównoprawda z dn 8-9 luty gdzie Marcin Król przewiduje że przyjdzie to coś i takich jak on i Michnik będą wieszać na latarniach.To coś to według mnie budząca się świadomość ludzi na całym świecie że te systemy polityczne oraz brak społecznej kontroli władzy są stworzone na użytek jednostek które posiadaja w swoich rękach kapitał całego globu.Stefan Dembowski www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Zdzich 16:28:06
  Oto, to, właśnie!!! Kasa i jeszcze raz kasa!!! i to duuuuużaaaa kasa!!! Bo oni tam w tym jewroparlamencie będą mieli tyle do powiedzenia, zrobienia co żyd, Polak za okupacji, niemieckiej czy sowieckiej. Brawo za trafną diagnozę i pozdrawiam. Ps. Opara to żyje jak widać w wirtualnym świecie.
 • ordynacja "większościowa" w warunkach pasożytniczego zniewolenia ciemnych mas i mediow naszych wydawcow
  da wladzę Buzkom, Palikotom, Kwaśniewskim lub Kucom itp Kaczyńskim.
  Wyborcy muszą mieć sposoby odwoływania swych wybranych.
  Byl w europarlamencie prof Giertych i poruszył sprawę naukowości darwinowskiej teorii przystosowania pasozytniczego ze skutkiem niemal poruszenia sprawy Auschwitz przez świętego Witlolda Pileckiego zaś lizbońskiego współojcostwa i warszawskiej nie a nawet ratyfikacji traktatu UE Lechowi może zazdrościć nawet Piłsudski w sąsiedniej krypcie na WAWELU.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031