Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
84 posty 13 komentarzy

OBURZENI chcą koalicji z Kongresem Nowej Prawicy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI 12 lipca w Tarnowie

 

Oburzeni chcą koalicji z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke

Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI

W sobotę, 12 lipca 2014 w Tarnowie (Małopolska) odbyło się nadzwyczajne Walne Zebranie ogólnopolskiego stowarzyszenia OBURZENI. Zebrani prawie jednogłośne zadecydowali, iż stowarzyszenie OBURZENI sfinalizuje rozmowy z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwina Mikke, które prowadzić mają do ścisłej współpracy z tą partią w nadchodzących, listopadowych wyborach samorządowych.


Nadzwyczajne Walne Zebranie członków powstałego w grudniu ubiegłego roku stowarzyszenia obywatelskiego OBURZENI podjęło prawie jednogłośnie uchwałę o wspólnym starcie w listopadowych wyborach samorządowych z Kongresem Nowej Prawicy Janusza Korwina-Mikke. Oburzeni chcą zaproponować KNP w niektórych spośród 80 okręgów wyborczych do sejmików swych kandydatów, którzy – jakkolwiek pod sztandarem stowarzyszenia OBURZENI – startowaliby z list wyborczych Kongresu Nowej Prawicy.

W wyborach do rad gmin, miasta czy powiatu OBURZENI chcieliby tworzyć lokalne komitety z Kongresem Nowej Prawicy oraz wystawiać wspólnych kandydatów na wójtów, burmistrzów i prezydentów miast.

Na tymże Walnym Zebraniu członkowie stowarzyszenia OBURZENI odwołani w całości wszystkie władze stowarzyszenia – zarówno wszystkich członków Rady Koordynacyjnej, która pełni rolę zarządu, jak i Komisji Rewizyjnej. Następnie przeprowadzone zostały wybory nowych władz stowarzyszenia.

Do Rady Koordynacyjnej weszło tylko pięć osób, spośród których wybrano przewodniczącego Rady, dwóch Wiceprzewodniczących, Skarbnika oraz Sekretarza.

Przewodniczącym Rady Koordynacyjnej został wybrany Antoni Gut (na zdjęciu wyżej),  przedsiębiorca warszawski, b. wiceburmistrz Bielan.

 


Wiceprzewodniczącym został Marek Ciesielczyk z Tarnowa (Malopolska), doktor politologii Uniwersytetu w Monachium, b. wykładowca University of Illinois w Chicago oraz Fellow European University Institute we Florencji, obecnie redaktor naczelny pisma „Prawdę mówiąc".

 

Wiceprzewodniczącą Rady Koordynacyjnej wybrana została Barbara Berecka z powiatu lubelskiego, z wykształcenia pedagog, nauczyciel, obecnie agent ubezpieczeniowo-finansowy działający w Lublinie.

 


Jan Szymański z Warszawy, absolwent Wyższej Szkoły Informatyki Stosowanej i Zarządzania, obecnie administrator wspólnot mieszkaniowych w stolicy Polski – został kolejnym członkiem Rady Koordynacyjnej stowarzyszenia obywatelskiego OBURZENI i równocześnie Skarbnikiem.

 

Piątym członkiem Rady i jednocześnie Sekretarzem został Paweł Połanecki z Mazowsza, doświadczony samorządowiec, b. Wiceprzewodniczący Sejmiku Mazowieckiego.

 

W skład nowej Komisji Rewizyjnej stowarzyszenia OBURZENI weszli:

 

Paweł Świerzowski – jako jej przewodniczący, przedsiębiorca z Małopolski,

 

Maria Kondratowicz z Warszawy, absolwentka studiów Public Relations, bankowość i psychologia, działaczka stowarzyszenia „Wieczyste użytkowanie",

 

Maciej Rysiewicz – z powiatu gorlickiego Małopolska)  – dziennikarz.

Walne Zebranie wybrało logo stowarzyszenia, które tu prezentujemy (na podkoszulku dziewczyny wyżej)  i wyraziło przekonanie, iż także inne środowiska, które stawiają sobie podobne cele, a zdecydowały się pójść nieco inną drogą, także skutecznie będą dążyć do obalenia panującego w Polsce od 25 lat, szkodliwego dla naszego kraju systemu okrągłostołowego.

Więcej zdjęć z Walnego Zebrania OBURZONYCH znaleźć można tutaj:

http://tarnow.prawdemowiac.pl/galeria.html

zaś elację filmową z tego Walnego Zebrania - tutaj:

KOMENTARZE

 • WOLNY RYNEK !!!
  Bardzo dobrze !

  Oba ugrupowania są z definicji antysystemowe i żadne z nich nie jest w stanie samodzielnie startować wszędzie.

  Będzie to dobre uzupełnienie i wzajemne wzmocnienie.

  Można założyć, że z uwagi na genezę obydwu ugrupowań, w każdym z nich przeważają osoby ideowe i chcące rzeczywistych zmian.

  KNP jest bardziej profesjonalną partią myślącą PAŃSTWOWO, a z kolei Oburzeni są bardziej ruchem społecznym zdesperowanych obywateli.

  W jednym i drugim jest OGROMNA SIŁA, której "już nie powstrzymają" ...
 • PRZYGLADAM SIĘ TEMU Z OPTYMIZMEM
  Im więcej uczciwych i mądrych Polaków na listach - tym lepiej. Może się ktoś z nas przedrze i będzie miał wpływ na dzielenie grosza publicznego...
 • Proponuję wspólne działania
  Witam Wszystkich Oburzonych,

  Obserwuję Waszą aktywność z bardzo dużym zainteresowaniem i szczerze popieram - życzę sukcesów.

  Znam dobrze Pana Janusza Korwina Mikke.
  Jeżeli chcecie - mogę pomóc w nawiązaniu dobrych kontaktów.

  Proszę o kontakt - czy chcecie mojej współpracy.

  Pozdrawiam serdecznie

  Ryszard Opara

  PS. Tak jak wspominałem Panu Gutowi - portal Neon24.pl może również wpomagać wasz rozwoj - możemy się dogadać odnośnie współpracy

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30