Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 15 komentarzy

Oburzeni żądają dymisji Bieńkowskiej

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Uchwała Walnego Zebrania OBURZONYCH


W dniu 11 listopada 2015 w Warszawie odbyło się IV. Walne Zebranie członków stowarzyszenia OBURZENI, które podjęło uchwałę (patrz niżej), domagającą się natychmiastowej dymisji komisarza Elżbiety Bieńkowskiej.

fot. 

fot. 

Do:
Sz. P. Andrzej Duda
Prezydent RP
(przyszła) Rada Ministrów RP
(na ręce przyszłej p. Premier Beaty Szydło)
Sejm RP
(na ręce p. Marszałka Marka Kuchcińskiego)

Szanowny Panie Prezydencie,
Szanowni członkowie Rządu RP
Szanowni Posłowie RP

IV. Walne Zebranie stowarzyszenia OBURZENI, które odbyło się w Warszawie w dniu 11 listopada 2015 roku, apeluje, aby zarówno Prezydent RP jak i Rada Ministrów i Sejm RP podjęli wszystkie możliwe kroki, by ze stanowiska Komisarza ds. rynku wewnętrznego i usług, przemysłu, przedsiębiorczości oraz małych i średnich przedsiębiorstw Komisji Europejskiej została natychmiast odwołana pani Elżbieta Bieńkowska.

Naszym zdaniem tak ważnej funkcji w strukturze zarządzającej Unii Europejskiej, której Polska jest członkiem, nie może pełnić obywatel RP, wyrażający się w nieodległej przeszłości w sposób go kompromitujący, który uznać można za pogardliwy wobec nas Polaków (np. Bieńkowska do szefa CBA nt. pensji znajomej: „Mówi, ja dostawałam… 6 tysięcy… Rozumiesz to? Albo złodziej, albo idiota… To jest niemożliwe, żeby ktoś za tyle pracował…”).

Uważamy, iż ta i inne wypowiedzi p. Bieńkowskiej dyskredytują ją całkowicie jako wysokiego urzędnika Unii Europejskiej oraz obywatela RP, rekomendowanego wcześniej na stanowisko Komisarza przez władze RP.

Teraz powinny one – według stowarzyszenia OBURZENI (i zapewne większości Polaków) doprowadzić jak najszybciej do dymisji pani Bieńkowskiej i powołania na to stanowisko Polaka, który godnie będzie sprawował swój urząd.

W imieniu Walnego Zebrania stowarzyszenia OBURZENI
Rada Koordynacyjna stowarzyszenia Oburzeni:

Przewodniczący – Antoni Gut – przedsiębiorca, b. Wiceburmistrz Bielan

v-ce Przewodniczący – dr Marek Ciesielczyk– politolog, publicysta, radny Rady Miejskiej w Tarnowie

v-ce Przewodniczący – Jan Szymański – zarządzający i administrujący nieruchomościami

Sekretarz – Wojciech Papis – przedsiębiorca

Skarbnik – Tomasz Kucharczyk – adwokat

Członek Rady – Paweł Połanecki – b. v-ce Przewodniczący Sejmiku Woj. Mazowieckiego

 

Warszawa, 11 listopada 2015


www.oburzeni.pl

 

KOMENTARZE

 • @Autor
  Panowie OBURZENI mogliby wcześniej nauczyć się czytać/słuchać ze zrozumieniem. Pani Bieńkowska z całą pewnością nie jest bohaterką mojej bajki, przypuszczam, że jej kompetencje są zbliżone do kompetencji obecnej prezydent Warszawy, czyli: portiernia, ew zmywak w bufecie (bo już nie przyrządzanie potraw...)
  Jednak: jej wypowiedź dotyczyła stanowisk rządowych i znaczyła tyle, że jeśli ktoś przyjmuje taką funkcję za tak małą pensję, to najprawdopodobniej ma ukryty cel, np korupcyjny, lub związany z lobbingiem - bo idioci takich funkcji nie dostają.

  Patriotyczne zadęcie nie powinno zwalniać od myślenia - czego Panom życzę
 • @Andrzej Tokarski 10:37:10
  Ci OBURZENI jakoś się przecież muszą pokazać. Jest okazja chociaż na NEon24.pl
 • do poprzednika
  Zabawne co Pan wypisuje, jakoś cała Polska inaczej interpretowała podsłuchaną rozmowę Bieńkowskiej, jako naigrwanie się z Polaków, którzy pracują za niską stawkę, takie filozoficzne interpretacje nie mają tu znaczenia, chodzi o istotę rzeczy, a ta jest taka, że wypowiedz byla wymierzona w Polakow

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031