Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
84 posty 13 komentarzy

Paweł Kukiz znowu nas zdradził

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po czyjej Ty właściwie stronie stoisz Paweł?

Jako stowarzyszenie, w skład którego wchodzi sporo osób, które kiedyś popierały Pawła Kukiza i dzięki którym - między innymi – mogli wejść do Sejmu ludzie z jego listy wyborczej, uważamy, iż mamy nie tylko szczególne prawo, ale i obowiązek monitorować zachowanie posłów klubu Kukiz’15.

Jest dla nas wielkim, smutnym zaskoczeniem to, iż zdecydowana większość (bo aż 2/3 !) posłów Kukiza nie poparła w głosowaniu w Sejmie 11 lutego 2016 roku ustawy określanej potocznie mianem „Rodzina 500 plus”. Jeszcze niedawno znaczna część z nas była zaangażowana w kampanię wyborczą Pawła Kukiza, wierząc jego słowom, iż jest to ruch antysystemowy, prospołeczny i równocześnie prowolnorynkowy, a wyborcy to pracodawcy posłów.

Zaledwie po kilku miesiącach działalności parlamentarzystów Kukiza czujemy się jednak oszukani, gdyż zdecydowana ich większość nie popiera słusznego naszym zdaniem i społecznie, i ekonomicznie projektu „Rodzina 500 plus”, dzięki któremu – z jednej strony - miliony niezamożnych Polaków będą mogły otrzymać pomoc finansową, z drugiej zaś – o czym niestety mówi się rzadziej – nastąpić musi ożywienie gospodarcze wskutek napływu na rynek kilkunastu miliardów złotych rocznie.

Bynajmniej nie jesteśmy bezkrytycznymi zwolennikami wszystkich pomysłów PiS, uważamy jednak, iż ustawa „Rodzina 500 plus” jest korzystnym dla polskich rodzin i ożywczym dla polskiej gospodarki projektem, który należało – naszym zdaniem – w Sejmie poprzeć (postąpiło tak - i to w całości np. PSL, a nawet dwóch posłów PO!), zaś przeciw tej ustawie głosował np. wicemarszałek Sejmu z klubu Kukiza – Stanisław Tyszka czy też inni czołowi jego posłowie: Piotr Apel i Jakub Kulesza, a sam Paweł Kukiz wstrzymał się od głosu!

Dlatego też mamy żal do tych polityków i wyrażamy nasze zdumienie, dlaczego ludzie, którzy reklamowali się jeszcze niedawno w kampanii wyborczej jako „słudzy społeczeństwa”, teraz występują przeciwko niemu. Mamy więc prawo pytać: po czyjej właściwie stronie stoi Paweł Kukiz.

Rada Koordynacyjna Stowarzyszenia OBURZENI

www.oburzeni.pl

Warszawa, 16 lutego 2016

KOMENTARZE

 • Jak ktoś się przyjaźni ze Schetyną
  to chyba zawsze trzeba na niego uważać.
  Przypominam co mówił Braun o Schetynie. Na podstawie danych i materiałów postawił hipotezę, że jest on agentem wysokiego rzędu z tzw układu wrocławskiego,
 • Nie wszyscy są socjalistami.
  Człowiek nie powinien żyć z zasiłków, tylko z pracy, puki jest co robić.
  Uproszczenie i obniżenie podatków, likwidacja ZUSu to są realne zmiany.
  Poza tym przynajmniej powinni to wprost nazwać wypłatą za trud rodzicielstwa, nie jakiś tam zasiłek.
  Gdyby ktoś tam myślał, pod te wypłaty można by wprowadzić walutę lokalną, to byłby prawdziwy strzał w dziesiątkę.
  Dostarczenie niezależnego od lichwiarzy środka wymiany dóbr i cło bez cła w jednym. Fakt, że dostarczenie takich pieniędzy na rynek pobudzi gospodarkę, moim zdaniem niczego nie usprawiedliwia, ale jeśliby te pieniądze mieli zdefraudować...
  Lepiej dać rodzinom.
 • @rysio 18:47:26
  Rysio ma rację! Kukiz to nie PSL (Polish People's Party), a towarzysz Marek Ciesielczyk i jego "opiekuńcza" grupa - tak. Stąd wynika ich rozczarowanie i krytyka.
  Z drugiej strony, skąd rząd ma wziąć te "500 zł", jeśli nie z postępujących podatków? Przecież pensji sobie nie obetną.

  (PS: Zaciśnięta pięść, to symbol rewolucyjnych komunistów.)

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30