Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 15 komentarzy

Lubelski Sejmik Antysystemowy

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czy OBURZENI zastąpią ruch Kukiza-Pitasia?

8 kwietnia 2016 Lubelski Sejmik Antysystemowy 8 kwietnia 2016 8 kwietnia w siedzibie stowarzyszenia Feniks w Lublinie miało miejsce zebranie osób, które postanowiły stworzyć alternatywę wyborczą zarówno w najbliższych wyborach do sejmików wojewódzkich jak i do Sejmu.

Spotkanie można by nazwać Lubelskim Sejmikiem Antysystemowym, jako że jest wynikiem obrad wcześniejszego Ogólnopolskiego Sejmiku Antysystemowego.

Relacja filmowa z Sejmiku tutaj:

W następnych tygodniach podobne wojewódzkie sejmiki odbędą się w pozostałych 15 województwach. W Lublinie spotkali się przedstawiciele różnych środowisk ze wszystkich regionów województwa lubelskiego.

Wybrano trzech koordynatorów wojewódzkich: Grzegorza Lipkę, Sławomira Węgrzyna i Grzegorza Szweda, którzy będą koordynować prace zmierzające do stworzenia pełnych list wyborczych we wszystkich pięciu okręgach wyborczych na terenie województwa lubelskiego. Działają już także koordynatorzy okręgowi w tychże pięciu okręgach.

Zebrani byli zgodni co do tego, by zamiast rozbudowanego, niejasnego programu wyborczego eksponować najważniejsze postulaty, np. wprowadzenie możliwości odwoływania przez wyborców posła w czasie kadencji w drodze referendum, całkowite zniesienie immunitetu dla parlamentarzystów, ograniczenie posłowania do dwóch albo nawet tylko do jednej kadencji, zakaz sprawowania funkcji ministra przez posła czy senatora, likwidacja finansowania partii politycznych z naszych podatków, wprowadzenie obowiązku składania przez kandydatów do Sejmu przyrzeczenia publicznego (wg art. 919 kc), zmiana ordynacji wyborczej na JOW, a nie jak teraz chce Kukiz – na ordynacje mieszaną, uczynienie z referendum faktycznego narzędzia wpływu obywateli na ważne decyzje, gruntowana reforma wymiaru niesprawiedliwości, zakaz sprawowania funkcji publicznych (opłacanych z kieszeni podatników) przez przestępców, zwłaszcza przez złodziei i oszustów, także i wówczas, gdy wyrok uległ tzw. zatarciu (patrz np.:http://pitaswachowski.salon24.pl/686814,dariusz-pitas-wczoraj-kryminalista-dzis-wachowski-kukiza ).

Po fatalnych doświadczeniach znacznej części zebranych w centralistycznym ruchu Kukiza, wszyscy byli zdania, iż listy wyborcze (w tym kolejność kandydatów) powinny być konstruowane wyłącznie przez okręgi wyborcze, a nie wodza partyjnego.

Preferowanym sposobem wyłaniania kandydatów powinny być uczciwe, przejrzyste prawybory. Jeśli chodzi o samorząd, uczestnicy Lubelskiego Sejmiku Antysystemowego są zdania, iż w Polsce nie powinna działać podwójna administracja wojewódzka (marszałek i wojewoda, urząd marszałkowski i urząd wojewódzki), radni nie powinni móc zarabiać, korzystając z mienia komunalnego w żadnej postaci (funkcjonujące teraz zakazy można łatwo obejść), w urzędach gminnych, miejskich, starostwach nie powinni pracować najbliżsi krewni radnych.

Antysystemowcy z całej Polski spotykają się od 30 kwietnia do 3 maja w Rowach koło Ustki (zgłoszenia: tel. 601 255 849, mail: antypartia@oburzeni.info), a we wrześniu planują zorganizować ogólnopolski zjazd w Warszawie z udziałem 3 tysięcy swych działaczy.

Więcej informacji na : www.oburzeni.pl

 

KOMENTARZE

 • Ruch Kukiza - Paiatsia traci dramatycznie popracie !
  Ruch Kukiza - Paiatsia traci dramatycznie popracie !
  Ruch Kukiza - Pitasia stracił aż jedną trzecią poparcia. Gdy jeszcze niedawno miał 12%, to we wczorajszym sondażu dostał zaledwie 8% !

  To chyba wynika z kilku powodów:

  1. Kukiz zdradził wyborców - gdyż zapomniał dzięki czemu wszedł do Sejmu - nic już nie mówi o JOWach - tylko popiera fatalna ordynację mieszaną

  2. Zatrudnił jako szefa biura klubu parlamentarnego Dariusza Pitasia - skazanego za kradzieże i oszustwa i mówi , że to jest OK, bo wyroki Pitasia uległy zatarciu!

  3. Przed kamerą sam Kukiz nie jest w stanie skonstruować poprawnie dwóch zdań w języku polskim, a inni, których wystawia do mediów sa bardzo słabi merytotycznie na tle posłów z innych uhrupowań.

  4. Dwie trzecie Kukizowców - Pitasiowców nie poprała ustawy Rodzina 500 plus, która została pozytywnie przyjęta przez Polaków.

  5. Oburzeni rosną w siłę i mówią prawdę o tym, co działo się w ruchu Kukiza - Pitasia w czasie kampanii wyborczej.
 • @Marek Ciesielczyk 10:01:45
  Bez komentarza . https://www.youtube.com/watch?v=bVTf0nJuxN0&nohtml5=False Czy Autor nie pomylił portali ?.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031