Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
84 posty 13 komentarzy

Kukiz - wzlot i upadek politycznego muzyka

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

W wyborach prezydenckich na Pawła Kukiza głosowało ok. 21% wyborców. Miesiąc później popierało go już aż 25%. W ciągu 15 miesięcy poparcie spadło do zaledwie 6% ! Czy posłowie Kukiza zaczną zmieniać barwy klubowe, gdy spadnie ono poniżej 5% ?

  

 

KOMENTARZE

 • A panie Autorze..ze zapytam...
  o czym przytaczane przez pana pools swiadcza..i czego niby maja dotyczyc????
  Bo wzwody i opady pools..nijak sie maja do wzwodu i uwiadu....nawet -jak je recznie , ustnie, a nawet dowcipnie stymuluja ich moderatorzy:-))))
 • @RomanKa 18:35:20
  A,,i wiem co to sa polls...ale pan Marek na nic takiego sie nie powolal:-))))
 • Tradycja błaznów
  .
  była praktykowana już w czasach królewskich w Polsce.

  Nierzadko siły zarządzające Polakami muszą stwierdzić, że PO.PiS błaznów nie wystarcza i to pomimo szczekania SLD, PSL, SP. No jakoś ludziom nie daje się przekonać do błaznów etatowych. Cóż innego pozostaje, jak nie wykreować błaznów dodatkowych, którzy byliby w stanie ściągnąć na siebie uwagę i miłość części ludności zdegustowanej PO.PiSem błaznów i ich pomocników z SLD i.t.d. . Przeto aby zaspokoić chucie zdegustowanego pogłowia wyborczego wystawia się na krótkie okresy, z reguły jednej kadencji, błaznów krótkoterminowych, i tak, zanim się połapali w czym rzecz, otrzymali polscy wyborcy, niestety tylko mniejsza część,

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/polacy-bojkotuja-wybory/

  już przed laty Palikokoty, tę zbieraninę homoseksualistów i hermafrodytów. Taka nowość naturalnie przyciągnęła pewną liczbę ciekawslich wg zasady znanej jeszcze w czasach PRL: „Ludzie to lubią, ludzie to kupił, byle na chama, byle dużo, byle głupio.”

  Po czterech latach błazenada Palikokotek stała się już nużąca, wrażliwość wyborców stępiała na tyle, że jedynie PPK (Partia Publicznej Kopulacji) byłaby w stanie ich wyrwać z letargu, co mogło wywołać sprzeciw hierarchii kościelne, gdyby pominięto kopulację z nieletnimi. A więc siły sięgnęły po wyjadacza estradowego, a gdy to nie wystarczało, to przecie pod nowoczesnym sztandarem można bało ludności wcisnąć nawet Petru. Skoordynowane wystąpienia funkcjonariuszy medialnych wykreowały Petru na symbol nowoczesności, co też uważni konsumenci gadzinówek

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/gadz/

  uznali za nader przekonujące, bowiem nowoczesność to nie tylko nowe twarze ale też nowoczesne miny. Pierwszy link potwierdza, że mimo tych nowoczesnych kuszeń, większość wyborców i tym razem nie dała się sprowadzić na manowce i nie oddała demokratycznego głosu na żaden teatrzyk błaznów.

  Gwoli pełności obrazu należy dodać, że tzw. partie

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/#Partia

  dbają o to, aby w swych szeregach utrzymywać także psa, którego zadaniem jest obszczekiwać każdego, kogo się da, potarmosić za nogawkę i.t.p., bowiem pewna część wyborców oczekuje tych dla nich najwyższych oznak demokracji. Tę funkcję brawurowo pełnią w PO pan Niesiołowski, dość zbliżone zadania, ale bardziej w kierunku pyskówek, ma pani r. hab. Pawłowicz z PiS. Ten ostatni przypadek dowodzi, że błazen polityczny powinien mieć wykształcenie akademickie albo równorzędne.

  Czymże byłaby jednak partia bez starszego błazna, o te stanowiska zabiegali w PO.PiSe błaznów J. Kaczyński i Schetyna.

  Przekonanie autora: „W wyborach prezydenckich na Pawła Kukiza głosowało ok. 21% wyborców.” jest naturalnie błędne, jeśli spojrzeć na wyniki wyborów (miało wziąć udział 49,4% wyborców, por. też pierwszy link), to przy założeniu, że nie dokonano żadnego fałszerstwa w obliczaniu głosów, w co można śmiało wątpić, to na grupę Kukiza mogło głosować coś ok. 10% wyborców, 21% to naliczono jej jedynie spośród tzw. „ważnych” oddanych głosów. Większość wyborców zbojkotowała bowiem także te wybory demokratyczne. Niedługo przyjdzie nam się uczyć, że wybory demokratyczne, to wybory, w których uczestniczy tylko mniejszość uprawnionych wyborców.

  To przeoczenie autora bierze się stąd, że pozwalamy sobie wmusić semantykę okupanta

  - https://pppolsku.wordpress.com/2016/08/07/slowni/

  na co zwraca uwagę powyższy link, jak też na wynikające z tego szkody. Dobrze byłoby wziąć poważnie zawarte w linku ostrzeżenie.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30