Gorące tematy: Wybory Parlamentarne 2019 Ryszard Opara: „AMEN” Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
84 posty 13 komentarzy

Apel o zakończenie wojny domowej w Polsce

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zakończcie wojnę domową w Polsce

Apel o zakończenie politycznej wojny domowej w Polsce

W ten przedświąteczny czas stowarzyszenie OBURZENI apeluje do kierownictwa oraz członków partii politycznych, biorących od dwóch lat udział w politycznej wojnie domowej, o zracjonalizowanie tego sporu i prowadzenie go w sposób cywilizowany. Eskalacja tego konfliktu, owocująca tak tragicznymi i niebezpiecznymi zarazem wydarzeniami, jak np. samospalenie człowieka czy też próba podpalenia siedziby polityka, prowadzić może do przekształcenia się domowej bójki politycznej w faktyczną wojnę domową w naszym kraju.

Koncyliacyjne wystąpienia czy racjonalna, obiektywna prezentacja racji należą niestety do rzadkości w mediach polskich. Zarówno propaganda sukcesu w telewizji publicznej jak i ślepe ataki na rządzących w telewizjach prywatnych czynią z tego konfliktu politycznego beczkę prochu w dosłownym znaczeniu tego słowa. Dlatego nasz apel kierujemy nie tylko do polityków, lecz także do tej części dziennikarzy, którzy zdaje się zapomnieli, co to znaczy obiektywizm. Ten „plemienny” spór wcale nie przysparza zwolenników opozycji, a w najbliższej przyszłości zrazi prawdopodobnie także tych, którzy dzisiaj popierają rządzących i zakończyć się może podobnie jak konflikt Tutsi i Hutu.

Mamy nadzieję, iż w naszym kraju są jeszcze ludzie, którzy poważnie traktują wartości będące dla nas drogowskazem etycznym od ponad 1000 lat i będą w stanie doprowadzić do zastąpienia nienawiści przez racjonalny spór, który jest czymś naturalnym i pożądanym w systemie demokratycznym, zaś postawę neandertalczyka politycznego przez model racjonalnego homo politicus XXI. wieku.

Stowarzyszenie OBURZENI

Jan Szymański - Przewodniczący, Administrator nieruchomościami w Warszawie

dr Marek Ciesielczyk - Wiceprzewodniczący, politolog, publicysta, radny Rady Miejskiej w Tarnowie

Wojciech Papis - Sekretarz, przedsiębiorca, Warszawa

Tomasz Kucharczyk - Skarbnik, adwokat, Warszawa

Paweł Połanecki - Członek Rady Koordynacyjnej stowarzyszenia, b. v-ce Przewodniczący Sejmiku Województwa Mazowieckiego

antypartia@oburzeni.info

tel. 601 255 849 lub 600 820 483

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

Dr Marek Ciesielczyk o premierze Morawieckim w „RZECZPOSPOLITEJ” – czytaj:

http://www.rp.pl/Publicystyka/312189891-Morawiecki-rozsadzi-PiS.html

KOMENTARZE

 • Autor
  Widzę bardzo szlachetną pobudkę tego apelu, ale nie wydaje mi się możliwym aby mógł on odnieść skutek zamierzony.

  Otóż jest on "o zakończenie politycznej wojny domowej w Polsce".

  Rzecz w tym, że nie ma takiej wojny - tu obie strony są antypolityczne.

  Polityka to tyle co zabiegi o utrzymanie dóbr wspólnych narodu którego państwo jest (w tym państwa), w stanie nie gorszym jak samo pokolenie narodu dziś żyjących odziedziczyło po swoich przodkach, i w intencji aby te dobra wzbogacać, rozwijać i uszlachetniać, aby je następnemu pokoleniu narodu przekazać w nie gorszym stanie.

  Tu nie ma o czymś takim mowy - jedna strona działa w imię dobra niemieckiego, a druga żydowsko-amerykańskiego. Naród Polski jest im zawadą.

  Polską scenę polityczną można sobie wyobrazić jako monetę. Na awersie jest wytłoczony obraz pana żydowsko-amerykańskiego, a na rewersie niemieckiego. Naród Polski jest ściśnięty w kleszczach tych wytłoczyn i przez obie strony zgodnie niszczony.

  One nie walczą z sobą, one nie walczą nawet o sympatię Narodu Polskiego - one obie mają interes w tym, żeby trzymać władzę "z mocy swoich cudzoziemskich mocodawców", a jako władza wystawiać swoim panom Polaków "na tacy", czyli zniewolonych.

  A walkę między tymi awersem i rewersem to prowadzą ich panowie.


  Naszą jedyną szansą jest przełamać ten ucisk i przestemplować monetę na swój, narodowy obraz - Narodu Polskiego - żaden inny.

  Tak w ogóle to apel można by poprzeć, ale tylko pod warunkiem, że zostanie on przekierowany do panów tych "wojujących stron politycznych".
  Konieczne też ujawnienie się sił narodowych zdolnych przejąć władzę kiedy się ta "wojna" skończy.
 • A czy właściwie Pan zidentyfikował, zdefiniował....
  strony tej wojny domowej?
  Bo te cyrki między partiami okrągłego stołu, które chyba nie stoją po przeciwnych stronach, nie są wojną domową a raczej porachunkami gangsterskimi o strefy wpływów?
  Więc obawiam się, że ten Pana artykuł, wpisuje się raczej w ten ogólny proces ogłupiania Polaków i odwracania ich uwagi od spraw zagrożenia ich bytu narodowego.
  Czekamy więc raczej, na rzetelną analizę tych zagrożeń.
 • @miarka 14:16:34
  Zlikwidować V kolumnę w Polsce, zamknąć wszystkich politycznych i gospodarczych złodziei i będzie po wojnie.
  Zbędne będą jakiekolwiek apele.
 • @Oświat 11:14:50
  Popieram, tylko wydaje mi się że musiałaby to być błyskawiczna akcja i o bardzo dużym zasięgu. Ale możliwa.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
      1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30