Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 15 komentarzy

Jak zakończyć wojnę polsko-polską

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Tarnowskie Dialogi

Spotkanie z Jerzym Karwelisem w Tarnowie

Pierwsza z cyklu imprez, zainicjowanych przez Komisję Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie, pt.: „Tarnowskie Dialogi”, była spotkaniem z ekspertem medialnym, Jerzym Karwelisem, autorem książki pt. „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską” i została zorganizowana 15 lutego przez Tarnowskie Centrum Kultury w zabytkowych piwnicach przy Rynku 5. 

 

Komisja Kultury zaprasza do współpracy

Komisja Kultury chcąc przełamać dotychczasowy model funkcjonowania komisji Rady Miejskiej w Tarnowie, który polega głównie na opiniowaniu projektów uchwał, chce aktywnie uczestniczyć w kształtowaniu życia kulturalnego w mieście. Zapowiada, iż uczestnikami „Tarnowskich Dialogów” będą ciekawi ludzie z całej Polski i zza granicy ze wszystkich sfer życia – kultury, sportu, biznesu czy polityki. Kolejnymi gośćmi będą np. profesor Braun z Buffalo University (USA), ksiądz Andrzej Augustyński czy Krzysztof Zanussi, z którym – co może niektórych zaskoczyć – tarnowianie dyskutować będą nie o filmie, lecz znaczeniu wartości dla młodzieży. Przewodniczący Komisji Kultury Marek Ciesielczyk zaprasza wszystkich tarnowian do współtworzenia „Tarnowskich Dialogów”. Jeśli ktoś będzie miał pomysł, kogo zaprosić do Tarnowa, może swą propozycję przekazać organizatorom „Tarnowskich Dialogów” (telefon: 601 255 849).

Jerzy Karwelis i Marek Ciesielczyk – Przewodniczący Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie w piwnicy TCK, fot. telewizja ZVAMI

Komisja Kultury także zaproponowała modyfikację modelu finansowania tego typu imprez, zapewniając udział finansowy sponsorów indywidualnych, przedsiębiorców tarnowskich. Choć piwnice TCK mogą pomieścić tylko kilkadziesiąt osób, debatę mogło śledzić znacznie więcej zainteresowanych tematem, gdyż impreza była transmitowana na żywo przez Internet dzięki telewizji ZVAMI. Można ją także obejrzeć teraz, gdyż zapis filmowy został umieszczony na You Tube – patrz: https://www.youtube.com/watch?v=MOYq7jFWWeE Po spotkaniu uczestnicy mogli obejrzeć w innej części piwnic TCK – dzięki uprzejmości BWA – wystawę malarstwa tarnowskiego artysty Romana Fleszara oraz kontynuować debatę przy lamce wina. Wszyscy zapytani pozytywnie ocenili imprezę i jednoznacznie przyznali, iż ten projekt Komisji Kultury i Ochrony Zabytków Rady Miejskiej w Tarnowie zasługuje na kontynuację w przyszłości. Połączenie debaty oraz promocji tarnowskich artystów, a także próba integracji równych środowisk ocenili bardzo pozytywnie.

Leliwa Jazz Band

 

Kim jest twórca teorii aktywności „trzeciego sortu”?

Jerzy Karwelis to absolwent filologii słowiańskiej Uniwersytetu Wrocławskiego, działacz opozycji antykomunistycznej, internowany, uhonorowany najwyższymi odznaczeniami RP – Krzyżem Oficerskim Odrodzenia Polski oraz Krzyżem Wolności i Solidarności, w latach 90-tych wydawca prasy, prezes Związku Kontroli i Dystrybucji Prasy i członek Zarządu Izby Wydawców Prasy, dyrektor marketingu w Ringier Axel Springer, zasłynął swym listem otwartym do prezesa tego koncernu medialnego, w którym skrytykował go ostro za tolerowanie nieetycznego zaangażowania podległych mu redaktorów naczelnych w bieżący spór polityczny.

Jerzy Karwelis

Jest autorem głośnej książki „Trzeci sort, czyli jak zakończyć wojnę polsko – polską”, w której twierdzi, iż „Wojny polsko-polskiej nie może zakończyć żadna z jej stron, chyba że przez wyeliminowanie wroga, a to jest niemożliwe. Tą grupą, która umiałaby zakończyć ten wyniszczający konflikt, może być tylko zewnętrzny w stosunku do tego konfliktu trzeci sort – wyborcy zaciśniętych zębów, wybierający do tej pory mniejsze zło. Wystarczy tylko, że zaczną wybierać większe, wspólne dobro….”

Oprócz uczestników spotkania w TCK, widzami i słuchaczami byli także internauci, gdy dyskusja była transmitowana na żywo przez telewizję ZVAMI


Śmiertelna choroba ustroju RP – plemienna wojna hybrydowa

Zdaniem Jerzego Karwelisa w Polsce od „Okrągłego Stołu” trwa hybrydowa wojna polityczna dwóch plemion, która jest chorobą śmiertelną ustroju III RP. Uleczyć ją może jedynie zwycięstwo nad tą wojną, a nie w tej wojnie, gdyż żadna ze stron nie ma szans na pokonanie przeciwnika politycznego. Wojny nie można wygrać, ale można (i należy) ją zakończyć. Kres plemiennej wojnie politycznej może położyć tzw. „trzeci sort”, czyli elektorat zaciśniętych zębów. W skład grupy, która może zakończyć definitywnie konflikt powinni wejść: samorządowcy, organizacje pozarządowe i klasa średnia. Wojna plemienna hamuje rozwój Polski. Mało kto mówi o tym, że np. w parytecie siły nabywczej Polska w UE wyprzedza jedynie Bułgarię i Rumunię.

Pomysłodawca i moderator „Tarnowskich Dialogów”

 

Recepty na uleczenie choroby Polski, jakie dotychczas nam prezentowano, są błędne. PO trzymała chorego za rękę, uspakajając, że jego stan nie jest tak zły, jak mu się wydaje, natomiast PiS, rozpoznając chorobę, zaaplikował choremu końską dawkę antybiotyków, które częściowo tylko pomogły. Przedawkowanie wywołało negatywne skutki uboczne. Plemienna wojna polsko – polska przypomina – zdaniem Karwelisa – bójkę dwóch partyjnych żuli. Kibicuje im tłum gapiów, a w tym samym czasie zaabsorbowanym bitwą ludziom kieszonkowcy kradną portfele. W Polsce zmiany preferencji wyborczych poddane są rytmowi ujawniania afer. Bardzo krytyczny jest stosunek Karwelisa do polskich mediów.

Uważa je za rodzaj narkotyku dla ludzi. W Polsce dyskusja polityczna zamienia się w skandowanie haseł. Wielkim problemem polskiego systemu politycznego jest brak faktycznego podziału władzy, gdyż ustawodawca – czyli poseł lub senator – może być w tym samym czasie władzą wykonawczą – czyli członkiem rządu. Karwelis postuluje przekształcenie Senatu w Izbę Samorządową i różne terminy wyborów do Sejmu i Senatu oraz zmianę obecnej ordynacji wyborczej na większościową z JOW-ami. To właśnie obecna ordynacja i system finansowania w Polsce partii politycznych jest przyczyną zabetonowania polskiej sceny politycznej. Zdaniem Karwelisa formuła partii politycznych przeżyła się.

W Polsce do partii należy zaledwie 80 tysięcy ludzi, twardy elektorat tych partii (prowadzących wojnę plemienną) to zaledwie 20 procent społeczeństwa. 50 procent bojkotuje wybory, a 30 procent to główny bohater książki Karwelisa – „trzeci sort”, czyli ruchomy elektorat zaciśniętych zębów, głosujący na mniejsze zło. Tę grupę można pozyskać. Gdy „trzeci sort” zagłosuje nie na mniejsze zło, lecz na większe, wspólne dobro, zakończy się wojna polsko – polska, gdyż przynajmniej jeden z jej dotychczasowych uczestników będzie musiał liczyć się ze zdaniem „trzeciego sortu”, który będzie miał w końcu swą faktyczną reprezentację w parlamencie, stanowiącą przysłowiowy „języczek u wagi”. Parlamentarna reprezentacja „trzeciego sortu” powinna zawrzeć koalicję z tym plemieniem, które oczywiście zgodzi się współrealizować jej program wyborczy oraz – co ciekawe (!) – zapewni lepsze traktowanie plemienia, które pozostanie w opozycji. Kilka lat temu wydawało się, że takim „języczkiem u wagi” będzie ruch Kukiza, ale szybko okazało się, że tak być nie może, gdyż Kukiz nie miał żadnego spójnego programu i był zdolny jedynie do wprowadzania na polską scenę polityczną chaosu, jako że okazał się ruchem niezdolnych do koalicji przypadkowych ludzi.

Karwelis twierdzi, że ruch Kukiza został wymyślony po to, by na polskiej scenie politycznej nie było już więcej miejsca dla faktycznych ruchów antysystemowych. Dla pierwszego uczestnika „Tarnowskich Dialogów” najważniejsze jest trzy razy „S” – samorząd, stan średni oraz subsydiarność (każdy szczebel władzy realizuje tylko to, czego nie może zrealizować szczebel niższy). Jerzy Karwelis porównuje dzisiejszą wojnę plemienną do bitwy partyzantów w lesie.

Zadaje pytanie – w jakim języku będzie mówił leśniczy, który w końcu wyrzuci te wojujące ze sobą plemiona z tegoż lasu, jeśli nie zostanie zrealizowany scenariusz pozytywny dla Polski, który proponuje autor „Trzeciego sortu”.

Druga część imprezy miała na celu nie tylko kontynuację rozmowy z gościem, ale także integrację róznych środowisk tarnowskich.

link do relacji filmowej:

https://www.youtube.com/watch?v=MOYq7jFWWeE

 

KOMENTARZE

 • polsko-polska ....total bzdura
  W naszej Polsce nie ma zadnej wojny polsko-polskiej!!!!!!!
  jest wojna ,ale Polakow z wrogami Polski,dokladniej z najemnikmi tych wrogow. ci najemnicy sa pochodzenia-na ich slugach, plemion zydowskich,niemieckich,jankeskich,sowieckich,i posrednio unijnych,angielskich I francuskich .To ze unijnenie dziwi jako ze unia zalozona zostala w 57r przez faszystow Hallstastein-niemcy,Martino-wlochyi Peney-francja.Wtedy unia byla EWG a ich podpisy sa na traktacie zalozycielskim.W nastepnych latach od 57 do 58 szefem EWG byl ten faszysta niemiecki co zakladal EWG. daej zmiany w EWG I obecnie Spineli-jawny wrog Polski-i panstwa polskiego z najmnikami jak ta Rozen- handehof,Bibner itym podobni marksisci-notabene faszyzm I komunizm sa zakazane ale nie w UNI /oczywiscie Spinelego ideologia bo on sam juz nie zyj.To jest caly wachlarz z kim dzisiaj Polacy musza walczyc, to sa ich wrogowie, a nie polsko -polska wojna.
 • W Czwartek
  O 9 rano do Red. Rafała Mosakowskiego wjechało ABW i zajęła komputer i telefony, oraz literaturę i wszystko, co propaguje ,,faszyzm,,. Także, nie żadna wojna polsko-polska tylko dobijanie resztek Polskości i kasowanie resztek wolnych mediów. Tak , to przygotowania do ostatecznego rozwiązania kwestii polskiej i budowy Polin.
 • z tego co po łebach przeczytałem, to...
  nie brzmi to przekonująco.
  Dawny członek Solidarności odznaczony przez obecne władze?
  Kogo obecna pookrągłostołowa władza obdziela medalami?
  Dyrektor marketingu w okupacyjnym Axel Springer?
  Spotkanie w antypolskich BWA?
  Wystawa tego wywrotowego malarstwa współczesnego? (gdzie jest odniesienie do Polski, do Polski w tym malarstwie?)

  Proszę mi wybaczyć, ale nie wygląda to wiarygodnie.
 • @Andrew08 11:51:31
  W pełni się zgadzam, nie ma żadnej wojny polsko-polskiej. Jest ona sztucznie kreowana przez okupantów dogadanych co do tej okupacji, którą teraz mamy, przy okrągłym stole.

  Dałem 1* i dziwię się Adminom, że wstawili to na czołówkę
 • @zbig71 12:17:15
  Oczywiście, że mamy do czynienia z dobijaniem resztek Polskości a takie inicjatywy jak "Jak zakończyć wojnę polsko-polską" są próbą odwrócenia uwagi od tego dobijania Polski i kierowania uwagi Polaków gdzieś na pobocze.

  P.S. A tka przy okazji, to zwróćmy uwag na tą tzw sztukę współczesną, przeważnie jakieś bohomazy z podprogowymi antypolskimi i satanistycznymi przekazami.
  Artyści, to jest chyba ostatnia grupa społeczna w której możemy doszukiwać się świadomości i patriotyzmu.
  Kiedyś zwykli rzemieślnicy (tak samo jak np szewcy. Dlaczego szewcy nadal są tylko rzemieślnikami, mimo że potrafią zrobić czasami buty - dzieła sztuki?), wyniesieni na piedestał (także finansowy) przez satanistów ("Belzebub kocha sztukę" - Pan Coquito) gdy ci sataniści zorientowali się, że mogą artystami deprawować, demoralizować, czy wykorzystywać ich jako kanał dekadencji, niszczenia świadomości narodowej itd, itp

  Spójrzmy na wygląd przeciętnego tzw artystę np malarza współczesnego, czy szałszpilera (szczególnie tych od tych całych sitkomów). Z daleka widać, że ma on przede wszystkim problemy ze samym sobą (bo jak ma być skoro służy szatanowi) a daje mu się posłuch wyroczni bądź proroka.
 • @Andrew08 11:51:31
  Słusznie pan zauważa. Grupa spadochroniarzy " post Solidarnościowych" czyli wtyczek różnych służb, które żerowały na naiwności lub sprzedajności wielu tzw. "działaczy opozycyjnych" wyłazi teraz na wierzch i wmawia Polakom jakąś wojnę polsko-polską, a jest to trwająca 50 lat ( licząc od tak zwanych wydarzeń marcowych z 1968 r.) wojna przeciw jednorodnej etnicznie, integralnej geograficznie i politycznie, oraz zmierzającej sukcesywnie do narodowej i gospodarczej suwerenności Polsce. Te "opozycyjne" wtyki, wywianowane za swoją agenturalność i sprzedajność udziałami w ukradzionym majątku ( rzekomo sprywatyzowanym sic!) lub lukratywnymi mniej lub bardziej posadkami teraz wmawiają Polakom jakieś ich kompleksy i partyjniactwo. Pan Ciesielczyk ma za sobą służbę w Radiu Wolna Europa, a pan Karwelis w Axel Springer. Obaj chcą odgrywać rolę apostołów "demokracji i samorządności". Kupa śmiechu dla naiwnych.
  Bohater p. Karwelisa niejaki "profesor" Gwiazdowski, to takie popłuczyny po Balcerowiczu i głosiciel fatamorgany JOWowej, jako lekarstwa na ustrój polityczny Polski ( de facto byłby to gwóźdź do trumny wobec rozkradzenia majątku narodowego oraz zawłaszczeniu mediów). Zużyty, skompromitowany i wypluwany przez okupantów ( żydo-anglosaskich - bo stamtąd jest ten kapitał rzekomo niemiecki, francuski, holenderski, szwedzki itd.) miejscowy zasób kompradorski, starzeje się i chciałby urządzić się na spokojnych emeryturach opłacanych oczywiście przez polskich niewolników.
  Gonić tę hucpiarską bandę i tworzyć organizacje polityczne i gospodarcze z odpowiedzialnych, twórczych i narodowo-patriotycznie zorientowanych Polaków.
  Bandę kompradorską wysłać do EuroParlamentu i zakazać powrotu do Polski- chyba, że do obozów pracy przymusowej!
 • @Andrew08 11:51:31
  "jest wojna ,ale Polakow z wrogami Polski"

  Ja odróżnić tych prawdziwych Polaków od wrogów? Iulu jest tych pierwszych?
 • @Pedant 17:24:57
  A nie prościej, wojna nie polaków z Polakami, albo prawdziwiej, wojna żydów z Polakami ?
 • @Jan Paweł 12:27:05
  Całkowicie się zgadzam. Wystarczy popatrzeć kogo z zagranicznych działaczy politycznych ta władza odznaczyła Orderem Orła Białego.
  Ostatnio prezydent Litwy otrzymała to odznaczenie , a do przyjaciół Polski trudno ją zaliczyć.
 • @Autor
  Na takie pytanie ,odpowiedż jest żenująco prosta . Tylko po co odpowiadać jak kilka pokoleń unych jest przy korycie . Salute . Może Pan nas oświeci ?.

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031