Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
135 postów 15 komentarzy

Bezpartyjny poseł Janusz Sanocki rozpoczął strajk głodowy!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poseł Janusz Sanocki chce unieważnić wybory

Janusz Sanocki, b. burmistrz Nysy, a obecnie poseł niezrzeszony rozpoczął dzisiaj (8 października 2019) okupację opolskiej Delegatury Krajowego Biura Wyborczego (ul. Piastowska 14) oraz głodówkę, protestując w ten sposób przeciw pozbawianiu Polaków biernego prawa wyborczego i domagając się unieważnienia najbliższych wyborów parlamentarnych.

Podobny wniosek złożyli kilkanaście dni temu przedstawiciele pozaparlamentarnych komitetów wyborczych zarejestrowanych przez Państwową Komisję Wyborczą, kierując swój protest wyborczy do Sądu Najwyższego oraz Trybunału Sprawiedliwości w Luksemburgu

patrz:

http://oburzeni.pl/czy-wybory-parlamentarne-zostana-uniewaznione/

oraz

http://www.zjednoczenidlatarnowa.pl/angielski-tekst-protestu-wyborczego

Poseł Sanocki pisze do Sądu Najwyższego m.in.:

„ Na podstawie art. 101 ust. 2 Konstytucji RP wnoszę wniosek o uznanie wyborów zarządzonych na dzień 13 października 2019 r. – w części dotyczącej wyboru posłów do Sejmu RP – za nieważne. (…) W dniu 31 maja 2019 r. otrzymałem orzeczenie Państwowej Komisji Wyborczej jednoznacznie stwierdzające, iż jako obywatel nie mogę indywidualnie ubiegać się o mandat posła. Oznacza to przymus stowarzyszenia się, przymus przynależności partyjnej, co z kolei jest rozwiązaniem bezprawnym nieznajdującym podstawy w obowiązującej Konstytucji RP. Wybory do Sejmu odbywają się zatem wg Kodeksu wyborczego, który pozbawia mnie – jako obywatela, a także innych niestowarzyszonych Polaków – prawa do kandydowania do Sejmu. (…) Tak więc w istocie to kilku partyjnych oligarchów decyduje o tym, kto zasiądzie w Sejmie….”

Jednocześnie poseł Janusz Sanocki skierował do Prokuratury Krajowej zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przez autorów Kodeksu wyborczego przestępstwa, opisanego w art. 249 Kodeksu karnego. Zdaniem Sanockiego ustawodawcy „poprzez podstępne działania uniemożliwiają obywatelom skorzystanie ze swobodnego wykonywania prawa do kandydowania”.

Poseł Sanocki apeluje do Polaków, by poparli jego protest, podpisując się pod listem do Prokuratury Krajowej i wysyłając go mailem na adres:

januszsanocki@nowinynyskie.com.pl

Treść pisma:

Popieram wniosek do prokuratury o ściganie autorów kodeksu wyborczego jako sprawców przestępstwa opisanego w art. 249 kk, którego skutkiem jest odebranie obywatelom prawa do swobodnego kandydowania do Sejmu. Popieram także wniosek do Sądu Najwyższego o unieważnienie wyborów z dnia 13.10.2019 r. w części wyborów do Sejmu. (imię i nazwisko, adres)

 

KOMENTARZE

 • @ Autor
  Dzięki za info.

  5*
 • A czy równocześnie z
  alkoholowym? Czekam aż ten jełop alkoholik i wieczny nierób jak Tusk zemrze z głodu i picia gorzały.
 • @kula Lis 68 20:32:34
  Pijak, nie pijak, ale ma rację, że Polacy są pozbawieni prawa do kandydowania do sejmu i o tym kto będzie posłem decydują nie obywatele , a partyjni bonzowie. Nie na tym polega system demokratyczny, a ponoć taki w Polsce jest.
  Że też prawie wszyscy nie potrafią w swych opiniach oderwać się od prywaty i spojrzeć obiektywnie na problemy polityczne.
 • @zadziwiony 21:11:36
  Miała być niepodległa , ale eskimosi stwierdzili że ma być w Polin demokracja . To mamy to co mamy .Salute .
 • @zadziwiony 21:11:36
  .
  To z przyzwyczajenia od 2400 lat, głos ludu był odrzucany jak głos analfabetów.
  Obiektywnie.
  Teraz stare przyzwyczajenie Polaków do trójwładzy, trudno zmienić.

  Lecz strajk głodowy posła jest iskierką nadziei, że Polaka Demokracja odzyska czwarty głos i prawdziwą równowagę władzy.
 • Pan Sanocki
  myśli, że z tą tzw. demonkraturą - to tak naprawdę.
  Wniosek?
  Don Kichot - gdyby żył dzisiaj - też by głodował zamiast wiatraki kopią atakować.
 • !@*#*+#&!?-
  „W dniu 31 maja 2019 r. otrzymałem orzeczenie Państwowej Komisji Wyborczej jednoznacznie stwierdzające, iż jako obywatel nie mogę indywidualnie ubiegać się o mandat posła. Oznacza to przymus stowarzyszenia się, przymus przynależności partyjnej, co z kolei jest rozwiązaniem bezprawnym nieznajdującym podstawy w obowiązującej Konstytucji RP. Wybory do Sejmu odbywają się zatem wg Kodeksu wyborczego, który pozbawia mnie – jako obywatela, a także innych niestowarzyszonych Polaków – prawa do kandydowania do Sejmu.”

  Brakuje parlamentarnych słów. Podczas gdy ministrowie są zarazem posłami. Okupanci traktują konstytucję jak szmatę.
 • NIe jestem pewien czy taka forma sprzeciwu w tej całej demokracji...
  ma jakąkolwiek rację powodzenia.
  Chyba, że jako forma nagłośnienia tematu.
 • @Jan Paweł 22:50:00 - JAKO FORMA NAGŁOŚNIENIA TAK, A OWSZEM
  Janusz jest znany z ostrego charakteru - nie trzeba się z nim ze wszystkim zgadzać, ale w przypadku kandydowania, czyli przymusu partyjniactwa, ma rację.

  Tylko, że takimi akcjami, raczej happeningami, nie stanowi faktycznego zagrożenia dla systemu, ale osłabia swoje siły.
 • @kula Lis 68 20:32:34
  Co byś powiedział gdybym ja cię tak samo nazwał?
 • @Casey 03:02:32
  Albo nazwać w ten sposób innego jełopa, nieroba, kompletnego niezdarę i starego kawealera co to nawet samochodu nie potrafi prowadzić.
  To ci dopiero jełop do kwadratu!
 • Ma rację facet.
  Partie to mafie ... one z jednej strony windują swoich a z drugiej strony dobierają swoich tak by władze partyjne miały pełną kontrolę nad partią a jak partia zdobywa władzę to nad Państwem.

  Każdy Polak powinien mieć bierne prawo wyborcze...wybory powinny być jedno mandatowe poprzedzane lokalnymi prawyborami pozostawiającymi w danym okręgu przewidzianą liczbę najlepszych wg wyborców kandydatów.

  Dopiero w sejmie powinni się dogadywać programowo... wg klucza podstawowych wartości społeczno ekonomicznych (liberalizm czy socjalizm, państwo wyznaniowe czy obojętne wyznaniowo, polityka zagraniczna- sojusze, ..itp).

  Żadnych klubów partyjnych .. wyłącznie kluby tematyczne...(rolnictwo, przemysł, energetyka, wyznania, socjal...zdrowie, polityka zagraniczna..itp)
 • @Oscar 07:17:00
  Dlatego uważam, ze jesteś autentyczny.
  Możemy się różnić ale w odróżnieniu od innch zakochanych bezgraniczie w PiS-ie potrafisz mieć swoje zdanie.
  Takich ludzi mogę szanować.
 • Poseł Sanocki jest żałosny.
  Ile projektów ustaw przygotował? I dlaczego protestuje teraz? Gdy wkrótce przestanie żyć na koszt podatnika? Czemu nie wcześniej? Śłaba demonstracja.
 • @zadziwiony 21:11:36
  Nieprawda. Prawo to nie obowiązek. A kto ci broni kandydowania? Bo takie osoby jak Sanocki, który nie potrafi budować, nie radzą sobie w społeczeństwie?
 • JOW istnieje w USA,
  Wielkiej Brytanii, Indiach i Bangladeszu.
  Czy w któryms z tych państw nie rządzi oligarchia? Za jowem są soliści, którzy są dobrzy w destrukcji
 • @Casey 03:02:32
  Ja dobrze znam tego nieroba i alkoholika, tym się różnimy. A gdybyś mnie tak nazwał to musiałbyś mi to udowodnić. Ciężko by ci było.
 • W zawiadomieniu do Prokuratora pisze, że autorzy
  Kodeksu wyborczego popełnili przestępstwo. Ci autorzy to posłowie i senatorzy, bo kto przyjmuje ustawy. A więc i on sam.
  Powinien zaskarżyć do TK niezgodność Kw z Konstytucją. Tylko znając nasze realia, to orzeczenie TK też mogłoby być w stylu "na dwoje babka wróżyła: albo umrze, albo będzie żyła"
  TK mógłby uznać, że Kw jest zgodny z Konstytucją, bo daje możliwość założenia bezpartyjnego komitetu wyborczego. W praktyce wiąże się to z wymogami i finansami (które wygrane partie mają z budżetu, są więc na lepszej pozycji ). Tak czy owak Pan poseł był na lepszej pozycji niż przeciętny Kowalski. W sumie wybory w Polsce są jakby demokratyczne, bo każdy bezpartyjny może założyć komitet wyborczy i startować.
 • @Wican 09:03:36
  On w Sejmie to czas spędzał w tej knajpie sejmowej, to była ta jego "praca" na koszt nas podatników. On już nic nie potrafi, zarobić na siebie, grozi mu śmietnik dosłowny/zbieractwo i polityczny/koniec życia na koszt podatnika.
 • @ POSEL Janusz SANOCKI ! Dzien Dobry !
  @ POSEL Janusz SANOCKI !

  Witam....
  PODZIWIAM PANA...
  Jest PAN WIELKI...I Odwazny...aby PROTESTOWAC glodowka...

  Mafia masonska parchata z UK-USA dala DAWNO temu wykladnie DEMOKRACJI-i ponownie podczas Nowych porzadkow w Europie lata 80-90 dala wykladnie co : DEMOKRACJA ma oznaczac w praktyce...
  DEMOKRACJA to wg. wykladni masonskiej tzw. PLURALIZM polityczny..
  czyli organizacja panstwa w KILKA partii politycznych -SKLOCONYCH miedzy soba...wrogich do siebie...judzacych nawzajem...jatrzacych i WALCZACYCH o... budzetowy stolek urzedniczej WLADZY......
  W miedzyczasie MAFIA masonska bedzie OKRADAC panstwo... podjudzajac takze MEDIALNIE - do wiekszej rozpierduchy w kraju...I walczenia miedzy soba...
  My juz to znamy...juz to przerabialismy na ulicach Warszawy...Gdanska... lata 80-te i SABOTUJACO-strajkujacy robotnicy...
  Solidurnosci 80...ktorym sie wydawalo..ze sa mlodymi bogami z wszechwladza & MOCNYMI bezinteresownymi PLECAMI$$$$$ Wujka Sama z USA!
  CZAS & Historia pokazala w 2019 i wczesniej nawet... ze SOLIDURNOSC walczaca miedzy soba... ci glupcy-skloceni robotnicy PRL... & ci falszywi obludni FARYZEUSZE zydowscy typu tfu! Gieremek...Morawiecki Michnik...judzacy i jatrzacy wsrod NARODU polskiego i robotnikow ...etc
  to TYLKO WSZYSCY --- POZYTECZNI IDIOCI ! dla
  Wladcow MUCH z USA...masonow Rzydowskich !
  Wladcy Much - masony Rzydowskie z USA PLANY mieli MOCARNE i dalekosiezne...
  mocarne plany zarowno dla Europy i dla USA i dla Bliskiego Wschodu...co moglismy w praktyce obserwowac przez ostatnie 30 pare lat - PODPALANIA Swiata przez US Army & Nato bandytow do ktorych tez III RP nalezy !
  Wladcy Much z USA chcieli ... DOBRZE - jak zwykle Dobrze tylko dla siebie samych! : ) bo tez im sie wydawalo...ze sa mlodymi bogami dla ktorych- NIEMOZLIWE-nie istnieje...
  Ale im NIE wyszlo... : )
  DZIEKI BOGU Najwyzszemu !
  DEMOKRACJA - to znaczy ze: (wg.etymologii) - WLADZA w kraju nalezy do LUDU!
  Tak jak to bylo w PRL gdzie byl system 1-partyjny-partia PZPR i WLADZA nalezala do... ROBOTNIKOW(klasy robotniczej)
  Zapisac sie do partii NIE bylo problemem...jak rowniez NIE bylo problemem NIE nalezec do partii aby MIEC Dobra prace i godnie zyc I jezdzic na wakacje do krajow osciennych ZSRR!
  Moja rodzina NIGDY nie nalezala do PZPR!
  TO o co Pan WALCZY ..Panie Sanocki..jest DOBRE...bo wg.NOWEJ Konstytucji z 1997- wszyscy obywatele IIIRP sa rowni wobec Prawa I NIE ma obowiazku ...bo NIGDY NIE bylo!
  aby nalezec do jakiejkolwiek partii politycznej po to aby
  zglosic swoj akces indywidualnie na... WSPOLRZADZENIE Polska !
  Jako ze DEMOKRACJA=Rzady LUDU!
  KONSTYTUCJA jest NAJWYZSZYM Aktem Prawnym w USA i...w Polsce...ale szkoda ze NIDGY NIE byla PRZESTRZEGANA...

  Za to robi sie MEDIALNIE macacy rejwach dotyczacy tzw. podleglego/posledniego malego prawa wyborczego etc.

  A wszystko to...aby OGLUPIC ludzi...
  I jak ZAWSZE!
  sklocac... jatrzyc...judzic...i OKRADAC poza plecami !
  To jest rezultat dzialan DIABLA masonskiego!
  -( nawet te ostatnie 30 lat Polityki na Swiecie pod sloganem-demokracja)
  PODZIWIAM Pana Panie Sanocki...

  Mekipa POST-robotnicza Solidurnosci 80/90 powinna sie przylaczyc do Pana PROTESTU w Dobrej Sprawie ????
  xxx
  ''Jesteśmy karłami, którzy wspięli się na ramiona Olbrzymów.
  W ten sposób widzimy więcej i dalej niż ONI...
  ale nie dlatego, ażeby wzrok nasz był bystrzejszy lub wzrost słuszniejszy,
  ale dlatego, iż to ONI-Swiat Ducha...
  dźwigają nas w górę i podnoszą o całą gigantyczną wysokość''

  Bernard z Chartres (ok. 1060–1125) – francuski filozof o orientacji platońskiej i humanista, nauczyciel szkoły katedralnej w Chartres
 • @Wican 09:04:31
  Chyba nieco odleciałeś.
 • 5*
  5* dla posła Sanockiego
 • "Lepiej późno niż wcale"
  Zarzut ograniczenia biernego prawa wyborczego jest jak najbardziej uzasadniony. Szkoda tylko, że Janusz Sanocki nie protestował cztery lata temu.
 • @zadziwiony 13:28:16
  Konkretnie, w czym "odleciałem"?
 • @Wican 09:03:36
  Nie prościej wygoglać , zamiast robić z siebie "niewiedzącego" kosmitę
 • @Wican 19:27:10
  Choćby w JOW tam nie biega o same wybory a o późniejszą możność oderwania mordy od koryta jak będzie w zadzie miał swe obowiązki wobec wyborców.
 • Straszliwy akt...desperacji....
  ale czy nie lepiej byloby glodowac w Sejmie ???? Na oczach wypasionych kolegow??? W swietle kamer i z naglosnieniem????
  Njlepiej w drzwiach ...udaj Rejtana...a tak..jeszcze cie z proszalnego dziada wezma:-))))albo nieboszczykiem po cichutku w nocy zrobia:-)))
 • @RomanKa 02:57:41
  Moze jednak ..puki moze- pan Posel zmieni zadanie i wystapi z Ostatnia inicjatywa ustawodawcza, niczym polski cios hara-kiri tepa pala .... aby:

  Glupi i Skorumpowany Sejm ...morzyc glodem- tak dlugo - az naprawi wszystkie bledy poprzednich...albo skona - jak morzonym glodem przyglupom wybranym w imitacji wyborow, ku nieszczesciu Polakow …. przystalo!
  Oczywiscie w swietle kamer
 • A Sanocki dalej głoduje?
  Czy uznał, że już wystarczy?

OSTATNIE POSTY

więcej

MOJE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031